To był wyjątkowy koncert

To był wyjątkowy koncert

Gryfino

W Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie w sobotę i niedzielę odbyły się dwa, różniące się od siebie koncerty. Oba piękne i z wyjątkowymi wykonawcami. Różniły się jednak frekwencją.

Na niedzielny, wieczorny koncert gryfińskich miłośników muzyki zaprosili Małgorzata Oliwiecka- Stankiewicz, Izabella Krochmal, Joanna Sadowska i Mariusz Stankiewicz Koncert. Był to recital i równocześnie spotkanie.

Pani Małgorzata mówiła, śpiewała i czarowała zasłuchanych i zapatrzonych w nią melomanów. Artystce towarzyszyły organy, pianino wiolonczela i skrzypce, Piękny , silny sopran prawie „rozbijał” mury kościoła . Piękny, silny sopran odbijał się od kościelnych stropów gubiąc się w kolorowych witrażach.

O ludziach obdarzonych bezwzględnie jakim talentem, mówi się , że mają iskrę Bożą. O Megan Pearl (pseudonim) można by powiedzieć , że została obdarzona nie tylko jedną iskrą. Bardzo kontaktowa, charyzmatyczna , szturmem zdobyła wypełniony po brzegi słuchaczami kościół. Publiczność usłyszeli m.in. klasyków i kompozytorów współczesnych. Za sprawą artystów, publiczności ukłonili się kompozytorzy m.in. J.S .Bach, K. Jenkins, Schubert , Cohen…

Obecni dziękowali wykonawcom brawami na stojąco i bardzo niechętnie opuszczali kościół. Za oba koncerty organizatorom , sponsorom dziękują bardzo zadowoleni gryfinianie.

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/34210,to-byl-wyjatkowy-koncert

TWS